• Moda Tasarımcısı Burak Çiçek Seminer ve Defilesi

  Ünlü Moda Tasarımcısı Burak Çiçek Üniversitemizde Seminer Verdi ve Defile Düzenledi

  Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü tarafından düzenlenen Kendine özgü tasarım çizgileri ile genç yaşında Türkiye’nin isim yapmış Moda Tasarımcıları arasına giren ve kendi atölyesinde ürettiği işler ile moda dünyasında önemli bir yere sahip olan Burak Çiçek Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerine seminer verdi.

  Burak Çiçek Öğretim Üyeleri ve öğrencilerinin katıldığı seminerde öğrencilere kendi moda yolculuğu hakkında bilgi verirken geldiği noktaya ulaşırken yaşadığı zorluk ve tecrübeleri aktardı.

  “Hayal edebildiğiniz kadar varsınız. Hayallerinizin gerçekleşmemesi için aslında önünüzde hiçbir engel yok ama bunun için iki şeye ihtiyacınız var çok çalışmak ve sabır” ifadelerini kullanan Burak Çiçek “Bu yol öyle uzun ve çileli ki çok zaman bırakıp gitmeyi çok denersiniz ama eğer bu işe tutku ile bağlıysanız her zorluğu yener başarılı olursunuz. Günün birinde de çektiğiniz o çile ve zorluklar bir bakmışsınız size iyi bir hayat standardı, isim ve ün kazandırmıştır. Bu hazzı yaşamak için bu çileleri çekmeye değer. Yeter ki siz hayal edin, çok çalışın ve sabır gösterin” dedi.

  Seminerin ardından Burak Çiçek’in kendi tasarlayıp ürettiği özel kreasyonlardan oluşan işler yapılan mini defile ile izleyenlerin beğenisine sunuldu.

  Defilede Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencileri modellik yaptılar.

  Defile sonunda Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. H. Nurgul Begiç tarafından Modacı Burak Çiçek’e teşekkür belgesi verildi ve Tuz Lamba hediye edildi.